Środa, 08.15.2018, 12:02 PM
Witaj Gość | RSS

Do Biura - produkty i usługi przydatne do pracy w biurze

Menu witryny
Kategorie sekcji

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Nowoczesne meble dziecięce, czyli jakie?

Wszystko co jest nowoczesne, jest bardziej popularne od rozwiązań tradycyjnych. Nowoczesność kojarzy nam się z większą estetyką, lepszymi rozwiązaniami technologicznymi i przyjemniejszym, lżejszym wyglądem. Podobnie rzecz ma się z meblami dla dzieci. Rozwiązania nowoczesne to w chwili obecnej jedyny słuszny wybór. Sprawdźmy co kryje się pod pojęciem nowoczesnych mebli dla dzieci.

Projektowane z myślą o najmłodszych

Dzieci w zupełnie inny sposób obchodzą się z przedmiotami niż dorośli. Nie zwracają uwagi na usterki, nie szanują przedmiotów tak jak dorośli, nie mają jeszcze wykształconych nawyków związanych z dbałością i ostrożnością. Dlatego rzeczy projektowane z myślą o dzieciach musza uwzględniać te różnice. Mebelki dziecięce powinny być ze wszech miar zabezpieczone, aby nie stanowiły zagrożenia. Meble dla dzieci produkowane są tak, aby krawędzie były złagodzone, zaokrąglone. Szczególnie w miejscach, które jest najbardziej narażone na kontakt z dzieckiem. Meble nie mogą chwiać się, przewracać, czy być podatnymi na przewrócenie. Musza mieć możliwość trwałego montażu np. do podłogi lub ściany. Szuflady nie mogą się całkowicie wysuwać, aby nie uszkodzić dziecka. Odpowiednie blokady powinny zabezpieczać szuflady przed wypadnięciem. Kolejna kwestia to uchwyty. Powinny być zaprojektowane tak, aby nie miały ostrych krawędzi. Najlepiej, aby uchwytów w ogóle nie było, a otwieranie odbywało się przy pomocy wyżłobień we froncie lub specjalnych otworów. 

meble dla dziecka z nadrukiem

Bajkowy, kolorowy klimat w dziecięcym pokoju

Obecnie sposób produkcji mebli oraz design poszedł mocno do przodu. Nowoczesne meble dla dzieci poddawane są zabiegom, które mają na celu stworzenie wręcz bajkowego klimatu w pokoju dziecka. Świetnym pomysłem, który pokochały dzieciaki jak i ich rodzice, było tworzenie nadruków na meblach, aby były jeszcze bardziej atrakcyjne dla dzieci. Od teraz nie ma potrzeby tworzyć specjalnych ozdób czy naklejek. Bajkowe nadruki na meblach są tak atrakcyjne, że nikt nie chciałby tego zmieniać. Tak naprawdę możemy zaproponować dziecku niemal wszystko, czym jest zainteresowane. Czy dziecko ma ulubione zwierzę, pojazd, postać z bajki? Wszystko może znaleźć się na mebelkach. Pokój z taką ozdobą wygląda zdecydowanie lepiej tworząc dla dziecka atrakcyjną przestrzeń.

meble z nadrukami dla dzieci

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: pozycjoner1 (07.31.2018)
Wyświetleń: 6 | Tagi: nowoczesne meble dla dzieci, meble z nadrukami, meble dla dzieci | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Wyszukiwanie

Copyright MyCorp © 2018
uCoz