Sobota, 01.19.2019, 9:47 AM
Witaj Gość | RSS

Do Biura - produkty i usługi przydatne do pracy w biurze

Menu witryny
Kategorie sekcji

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Klimatyzacja dla biura w Tychach

Zamontowanie klimatyzacji przemysłowej jest usługą na którą pozwolić mogą sobie największe firmy oraz administratorzy obiektów budowlanych. Plan montażu klimatyzacji wykonuje się podczas prac nad projektem obiektu budowlanego a sama klimatyzacja wykonywana jest podczas wykańczania budynku. Mniejsze obiekty budowlane oraz obiekty zaaranżowane na biura nie są jednak skazane na upał w trakcie letnich miesięcy – istnieje szeroka gama ofert montażu klimatyzatorów w zastanych pomieszczeniach.

wewnętrzny klimatyzator biurowy

Montaż klimatyzacji w tyskim biurze

Aby dobrać odpowiedni układ klimatyzacji do biura konieczne jest przeprowadzenie audytu pomieszczeń pod kątem doboru i miejsca instalacji poszczególnych elementów składających się na klimatyzację. Cały system składa się bowiem z 3 elementów:

 

  1. Modułu wewnętrznego klimatyzacji – zwanego potocznie klimatyzatorem
  2. Zewnętrznego urządzenia odprowadzającego ciepło
  3. Rur łączących oba elementy

 

Istotą klimatyzacji jest podobnie jak w przypadku działania domowych czy przemysłowych lodówek i chłodni odprowadzanie ciepła z wnętrza obiektu na zewnątrz. Przy odpowiedniej mocy i wydajności urządzenia możliwe jest znaczące obniżanie temperatury w pomieszczeniach przez klimatyzator biurowy. Przy planowaniu montażu klimatyzatorów brane są pod uwagę zarówno powierzchnia biura, rozmieszczenie pracowników (oraz źródeł ciepła jak urządzenia biurowe, komputery) jak też wielkość okien i świetlików, szczelność wentylacji. Dobranie optymalnego modelu urządzenia wiąże się z też z budżetem jaki firma planuje wydać na system klimatyzacji. W przypadku odpowiedniej wielkości kwot można pozwolić sobie na zakup klimatyzatorów o większej wydajności, bardziej funkcjonalnych czy np. ukrytych w suficie.

Serwis biurowej klimatyzacji

Samo zamontowanie klimatyzacji o ile po przeprowadzeniu testów i przeszkoleniu właścicieli z obsługi urządzeń jest gotowe do chłodzenia pomieszczeń nie jest jednak instalacją w pełni samodzielną i bezobsługową. Aby system klimatyzacji biurowej działał sprawnie i był efektowny konieczne jest jego serwisowanie i napełnianie. Klimatyzatory do biura powinny przechodzić coroczne przeglądy w ramach których serwisanci sprawdzają stan urządzenia klimatyzującego i jego podzespołów. Przed sezonem upałów konieczne jest również napełnienie instalacji tzw. czynnikiem chłodzącym – jego uzupełnienie do prawidłowego poziomu gwarantuje pracę urządzenia z pełną dostępną mocą. W trakcie serwisowania klimy konieczne jest też jej odgrzybianie.

Klimatyzowane biura w Tychach

W Tychach istnieje wiele obiektów budowlanych w których można wynająć biura wyposażone w klimatyzację w Tychach. W każdym z pozostałych 241 obiektów biurowych dostępnych na wynajem pod biuro zwykle istnieje szansa na zamontowanie klimatyzacji przez najemcę biura. Ważne jest, aby pracownicy tyskich biur umieli posługiwać się sterowaniem klimatyzacji oraz nie wykorzystywali jej pełnej mocy bez wyraźnego powodu. Moc klimatyzatorów wykorzystywana do pełna generuje bowiem bardzo duże zużycie prądu i w sezonie upałów bardzo częste jest nadużywanie klimatyzacji do może powodować przeciążenie sieci elektrycznej.

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: pozycjoner1 (10.20.2016)
Wyświetleń: 50 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Wyszukiwanie

Copyright MyCorp © 2019
uCoz